Aşkın dili, dini, rengi hele ki siyaseti hiç yoktur. Korkmayın, aşık olun ve aşkınızın arkasında durun...

14 Ekim 2013 Pazartesi

gülümseten telaşlarınız , mutlu bayramlarınız olsun:)Bir hafta önceden başlardı telaşı. Evin içinde bir hengamedir alır başını giderdi.
Bayram sabahı gelip çatınca da erkenden kalkılırdı. Babalar namaza gidecek diye anneler de erken kalkar evin içini mis gibi kızarmış ekmek kokusu sarardı. Bayramlıklar da erkenden giyilir, aman kirlenmesin diye özen gösterilirdi.Gıcır gıcır ayakkabılar, renkli renkli bayramlıklar, yeni yıkanmış taranmış mis gibi saçlar, pırıl pırıl çocukluk işte..

Kalabalıkça bir bayram kahvaltısı çekilirdi. Kahkahalarla yenir sofradakiler, hiç o kadar doyulmazdı bir yıl boyunca. O kahvaltı da sevgi vardı ya tıka basa doyardın. Bir an önce çıksak evden el öpsek gezsek dolaşsak isterdin. Sonrasında parka gidilecek belki hamburger döner yenilecek günlerimiz de kalsın diye akraba ziyaretleri bir an önce olsun bitsin isterdin.

Bayramlar kokardı bir de bayram kokardı, bilirdin yani bayramın geldiğini mis gibi kokusundan telaşından.

Babalar sokaklarda olurdu o gün çalışmazlardı, hani böyle ütülenmiş pantolon ve gömlekleriyle babalar evlerin önlerinde sokaklarda olurdu. Annelerde yine hep telaşlı hep bir şeyleri düzeltme derdinde ama bilirdin sıkıntılı değil gülümseyen telaştan hani. Görünce o manzarayı ciğerlerime kadar mutluluk dolardım. Mutluluktan nefes alamazdım. Unutuverirdim olmayanları, olmayan yanlarımızı.

Hep koştururdum da yorulmazdım. Bayramda yorulur mu hiç insan ...
Güzel bayramlarım vardı benim de, hissettiğim bayramlarım
Ne değişti de bayramları hissedemez olduk, koklayamaz, göremez, heyecanlanıp sevemez olduk.
Neden yorulur olduk.
ve
Neden olmayan yanlarımız acır oldu zamanla geçmesi gerekirken artar oldu olmayanlarımız neden aranır oldu...

Biraz buruk bir bayram yazısı mı oldu bu ne
Aslında hiç hesapta yoktu bunları yazmak, güzeldir bayramlar herşeye rağmen. Hayatın durağanlığından birkaç gün de olsa soyutlarsınız kendinizi. Çocuklarınızla oynarsınız mesela. Annenizin babanızın hala sıcağında ısınırsınız. Güzeldir bayramlar.
Şimdiden mutlu bayramlar...


11 yorum:

 1. Güzel düşünelim , güzel olsun . Mutlu bayramlar :)

  YanıtlaSil
 2. İletişim kısmı göremediğim için buraya yazıyorum. Playlist'iniz o kadar güzel ki yazma gereği hissettim. :) İlk kez giriyorum ancak blog da gayet güzel. Başka bir sayfaya bakarken bu güzel şarkılar nereden geliyor demem yetti zaten. :)

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. bir bayramı daha geride bıraktık
   diğer tüm günlerimiz bayram mutluluğu tadında olması dileğiyle o zamannn:)

   Sil
 4. Çünkü her şey hızlı bir değişim içinde, hızla tüketiyoruz kendimizi, değerlerimizi. Her şeye sahibiz artık bir şekilde. Hep bayram sevinciyle geçsin günlerin, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel yorumun ve iyi dileklerin için...

   Sil
 5. Nerelerdesin seen

  Mimlendinn:)

  YanıtlaSil