Aşkın dili, dini, rengi hele ki siyaseti hiç yoktur. Korkmayın, aşık olun ve aşkınızın arkasında durun...

23 Şubat 2013 Cumartesi

bir dizi eleştirmenliği kalmıştı el atmadığım:))

Çok sıkı tv dizi takipçisi değilimdir aslında ama hepsi hakkında bir fikrim var nedense:)
Bir de yazasım var kiii!....
Benim favori dizim tahtından inmedi tabi :)
Seksenler...

Nasıl güzel bir kadro, nasıl güzel bir oyunculuk ve nasıl güzel bir senaryo. Ekibin de TRT nin de emeğine sağlık. Oldukça başarılı bir dizi olduğunun sık sık altını çizerim. Çok zorlu bir dönem olmasına rağmen nasıl güzelmiş aile bağları, komşuluk, insan ilişkileri. O dönemleri okumayı da severim zaten ama izlemek ayrıca bşr keyif verdi. Hem güldürüp hem hüzünlendiren bir dizi işte. Dönemin sokaklarından politik olaylarına kadar içinde hissediyorsunuz kendinizi. 
Özlem Türkan yani dizideki karakteriyle Rukiye ailenin annesi. Aslında tipik Türk anne işte:) çok seviyorum bu karakteri, mükemmel bir oyunculuk.Pastacı Sami(Berat Yenilmez), Laz komiser(Onur Dilber) de diğer favorilerim arasında. Ama genel olarak tüm ekip harika. Bıkmadan usanmadan izlerim:))

gelelim diğer meşhur dizime:)
bir önceki post yazımdan Gülse Birsel hakkında fikirlerimi belirtmiştim. E haliyle o dizinin de karşısına geçince kahkahalarımı duymamanız mümkün değil:)
Yine harika bir ekip 
Bora, Açılay, Tülay, Bünyamin, Deniz, Eylem hepinizi böyle içten kucaklamak istiyorum. Nasıl sevimli karakterler bunlar böyle yaa. Gülse Birsel yapmış yine yapacağını demiştim dizi ilk başladığında fragmanını izleyince. Gerçekten yine yapmış yapacağını. Türkiyenin böyle bir mizah anlayışına ihtiyacı var bence. İnsanların gerginliklerinden sıyrılıp birazcık gülmeye ihtiyacı var. 
Çok mu gerildik ne ülke olarak, çok mu tahamsüzleştik artık birbirimize karşı nedir. Kısacık bir süre mutlu olalım Yalan Dünya ile:)))

Ben aslında Kayıp Şehiride çok sevmiştim.
Yine çok güçlü bir kadro vardı bu dizide ve güzel bir senaryoydu. PEKİ NE OLDU?
Ne olacak yahu kimin eli kimin cebinde belli değil durumlarına girdi yine Aşk-ı Memnu yapmayın arkadaş uzatmayın şu dizileri. Kısa kesin bitirin ne güzel diziydi beeeeeee diye hatırlayalım. Uzatıp cılkını çıkarmayın. Daha fazla dizli çıkarın daha çok bomak yerine biz izleriz zaten nasıl olsa koyun misali:D
Ama merakla izleriz 
Ne zaman biticek merakıyla değil tabi:DBu aralar yeni favorim Hande Altaylı'nın Kahperengi isimli kitabından esinlenilerek ortaya çıkan Merhamet isimli dizi. Bakalım onun cılkı ne zaman çıkıcak. Çıkıcak ama belli yani. Çok güzel başladı ama sonu pek hayır gözükmüyor:)
O küçük Narin'in oyunculuğuna bayıldım. Sermet karakteri de oldukça oturmuş Mustafa Üstündağ'a. Bu arada Irmak karakterindeki Yasemin Allen çekemedim bu dizide, gerçekten çekilmez olmuş...


Yazıma hevesle başlamıştım aslında kafamın içinde öyle güzel cümleler vardı ki. Uykum mu geldi nedir hepsi bir bir uçtular.
Ama güzel çok güzel dizilerde izledik biz zamanında.
Trt dizileri ne güzeldi mesela.
yazmaya devam ederim diye düşünüyorum bu yazıya...
Peki var mıydı sizinde aklınızda yer eden geçmiş dizilerden...


9 yorum:

 1. Seksenleri pek izlemem ama takip edebildiğim kadar da takip etmeye çalışırım..
  Özellikle Ümit Besen'in şarkısıyla çok iyi gidiyordu bazı sahneleri :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. owww seksenler candır:)

   Sil
  2. Akşamları beklerdiiiim , sen okuldan dökerkeeenn :)

   Sil
  3. :)) müzik ergun plaktan dinlenir:))
   aşk güzelmiş yaa o yıllarda

   Sil
 2. seksenleri bir ara izlemiştim bu ara neden izleyemiyorum acaba :(

  YanıtlaSil
 3. Artık ben de takipçinim, benim bloguma da beklerim :)

  visnetadindaa.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. yeni yazı yazmamışsın ama.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet yaa kitap yorumlarımı yazmak stiyorum artık ama bitiremez oldum kitaplarımı
   vakit bulamıyorum:(

   Sil