Aşkın dili, dini, rengi hele ki siyaseti hiç yoktur. Korkmayın, aşık olun ve aşkınızın arkasında durun...

11 Temmuz 2015 Cumartesi

Akra'da Bulunan El Yazması/Paulo COELHO
"Sadece pes edenler maglup olur, diger herkes galiptir.
Gun gelecek zor donemler, dinlemek isteyenlere gururla anlatılan öykulerden ibaret hale gelecek ve herkes anlatılanları saygıyla dinleyip uç önemli şey ögrenecek.
Bekleyip dogru anda harekete gecebilmek için gerekli sabra sahip olmak.
Bir sonraki fırsatı elden kaçırmayacak kadar bilge olmak.
Ve yara izleriyle gurur duymak.
Yara izleri, ete daglanmış birer damgadan farksızdır ve dusmanları dehşete dusurur; cunku karşılarındaki insanın savaşta çok tecrubeli oldugunu gösterir. Böylece sıklıkla mucadeleden kaçıp diyalog kurmayı tercih ederler. Yara izi, yarayı açan kılıçtan daha etkilidir."

...
.


Kıpti size aradıgınız tum soruların cevaplarını sunabilecek kadar bilge...
İlk başlarda altını çizmeye başladıgım cumlelerim vardı sonrasında altını çizdigim bir kitabım oldu ve yeniden ele alıp şu bölumune ihtiyacaım var diyebilecegim için kitaplıgımın en ulaşılabilir bir yerinde yerini aldı.

Yer yer kişisel gelişim tarzını andırsada da etkili cumleler onu toparlamayı başarıyor.Paulo COELHO benim için populer edebiyattan nasibini aldıgını dusunup onyargılı yaklaştıgım yazarlardandı. Kitabı çok begendım ve bittikten sonra okudugum yorumlarda Elif kitabının daha guzel oldugunu dusundum.
Listemde de yerini alan Elif'den sonra yeni kitaplarla buluşmak için önumdeki koca yazın tadını çıkarmaya devam ediyorum...
Bir sonraki kitapta görusmek uzere...

2 yorum:

 1. Bloguna bayıldım. Kitap kafeye girmiş gibi hissettim, samimi, zengin... Ama takipçin de olmak istiyorum. Takip butonu arıyorum?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. takipçi butonu nasıl oluyor bilmiyorum
   takipçilerim var ama
   ben de takibi link kopyalayarak blogger sayfasından yapıyorum ama
   nasıl takip butonu yapılıyor bilmiyorum açıkcası:)
   çok karıştırdım zamanında ama bulamadım

   Sil